MASAŻ STÓP - JAKO SKRÓT DO SZCZĘŚLIWEGO i ZDROWEGO ŻYCIA

Jedną z najbardziej magicznych elementów masażu Hontei, jest masaż stóp. Stopy są jednymi z miejsc gdzie znajduję się masę połączeń które poprzez stymulację mogą wpływać poprawę psychiczną i organizmu. Są niczym wytrych do naszego zdrowia.


Jak to działa?


To bardzo proste refleksologia stóp oparta jest na założeniu, że nasze strefy nerwowe lub strefy odruchów bezwarunkowych przebiegają od części podeszwowej naszych stóp do czubka głowy, obejmując po drodze wszystkie najbardziej istotne narządy wewnętrzne. Krótko mówiąc stopy mają dostęp do każdego zakamarka naszego ciała.


Chodzenia boso?


Mając na uwadze to że stopy mają tak wiele połączeń, zachęcam do naturalnego ich masowania czyli do chodzenia boso. Nie ma prostszej i skuteczniejszej metody wpływania na stopy. Gorąco też polecam chodzenie po śniegu oraz po gorącym piasku. Wszystkie te czynniki wyśmienicie wpływają na nasze zdrowie.


Tajemnica kostki?


Jedną z najbardziej tajemniczych elementów naszego ciała w szczególności u kobiet jest kostka. Miejsce pod kostką tak zwany "trójkąt" to jedno z najbardziej wrażliwych miejsc w naszym ciele nie tylko bardzo pozytywnie wpływa na organy rozrodcze, działa bardzo kojąco ale też i podniecająco! Nie bez powodu uważana przez Arabów za jedną z najbardziej erogennych części ciała.


Stopy to jedno z najbardziej tajemniczych jak i leczniczych miejsce w naszym ciele, zachęcam do eksperymentowania w ich masowaniu. Masaż stóp poprawia krążenie krwi, reguluje wydzielanie hormonalne, wzmacnia funkcjonowanie układu odpornościowego, aktywuje przekaźniki przyczyniając się do wzmocnienia Qi w celu eliminowania patogenów, zapobieganiu, a także wspomagania leczenia chorób.


SzaJa
Wyróżnione posty:
Najnowsze posty:
Archiwum:
Szukaj przez Tagi
Zapraszam:
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square