Masaż leczy duszę....

Masaż jest jedną z najstarszych form naturalnego leczenia. Ma bardzo rozlegle zastosowanie — można go wykorzystać do stymulacji ciała, wdrożenia organizmu do lepszego funkcjonowania i w celach terapeutycznych – np. do leczenia urazów i szybszego odzyskania pełnej sprawności.

Większość ludzi poddaje się masażowi głównie po to, by rozluźnić napięte mięśnie i pobudzić cały organizm.

Polecam abyś co najmniej dwa razy w miesiącu udał się na masaż . Dotyk jest formą komunikacji między ludźmi i wyrazem troski o drugiego człowieka. Badania naukowe udokumentowały uzdrawiające skutki dotyku terapeutycznego — okazuje się, że wywołuje on korzystne zmiany w składzie chemicznym krwi pacjenta i w funkcjonowaniu mózgu, co potwierdza zapis EEG. Masaż wywołuje równie korzystne zmiany w układzie limfatycznym oraz pozwala na rozciąganie napiętych mięśni. Jego dobroczynne działanie odczuwa się natychmiast.

Poznaj różne formy pracy z ciałem: holistyczną terapię pulsacyjną (pulsing), synchroterapię, masaż yumeoho, akupresurę, masaże mauri, lomi lomi i Rosenberga oraz aromaterapię. Bardzo polecam tez metody reedukacji psychofizycznej: technikę Aleksandra, metodę Feldenkraisa oraz terapię czaszkowo-krzyżową.

Pulsing

W wielu kulturach zamierzchłej historii rytm był powszechnie stosowany w celach terapeutycznych. Holistyczne pulsowanie opiera się na pracy z ciałem metodą Wilhelma Reicha, na bioenergetyce Alexandra Lowena i pulsowaniu Curtisa Turchina, który z kolei był zainspirowany wspaniałymi rezultatami pracy dr Miltona Tragera (twórcy integracji psychofizycznej Tragera) z rytmem.

Pulsing opiera się na zasadzie rytmu i ruchu. Tam, gdzie jest ruch, jest życie; stagnacja to powolna śmierć. Pulsowanie zatem stymuluje życie poprzez bezpośrednią pracę z rytmem, jednocześnie łagodnie usuwając stagnację. Metoda ta spopularyzowana została przez osteopatę Tovi Browning, która twierdzi, że „jest to podróż , w czasie której każdy aspekt naszego życia ukazuje się nam z perspektywy akceptacji, bezpieczeństwa i łagodności”. W trakcie sesji leżymy w ubraniu na łóżku do masaż u lub na podłodze. Trzymając pacjenta za nogi, biodra lub ręce, pulsator kołysze jego ciałem w bardzo specyficzny sposób, dostosowany do rytmu bicia serca płodu w łonie matki (120-160 uderzeń na minutę).

W ten sposób u pulsowanego pojawia się stan „bycia w łonie”, czyli poczucia pełnego bezpieczeństwa, ochrony i wsparcia. Pulsowanie jest tak że jednym z najprostszych i najbardziej precyzyjnych sposobów diagnozowania blokad energetycznych w ciele, zanim rozwiną się one w schorzenie, co oznacza, że jest terapią prewencyjną.

E.Foley, Powiedz życiu tak

żródło: https://zenforest.wordpress.com/

Wyróżnione posty:
Najnowsze posty:
Archiwum:
Szukaj przez Tagi
Zapraszam:
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2017 by Hontei Karol Chmielnicki

Tel: +48 537 091 960

Karol Chmielnicki

 

  • Facebook Clean Grey
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now